Şanlıurfanın En Büyük Haber Portalı UA-102853200-1
Yazı Detayı
06 Ağustos 2017 - Pazar 21:04
 
Elektrik Kesintileri
Hikmet GÖK
hikmet_ba@hotmail.com
 
 

Daha önce Şanlıurfa'nın ne kadar sahipsiz ve ne kadar biçare olduğunu bir nevi bölgenin hatta Türkiye'nin yetim evladı olduğunu belirtmiştik.

Bunu sözde duygu sömürüsü algılamamanız daha doğrusu mübalağa yapmadığımı elle tutulur örnekler ile açıklayayım.
Öncelikle geçmişte yaşanmış şike olayında Ş.urfa'nın yegane markası Şanlıurfaspor'a ispatlı yapılan şikenin üzerinin nasıl örtüldüğüne şahit olmuştuk.

Şimdi de konuyu bir başka üvey evlat muamelesi gördüğümüzün apaçık örneği ELEKTRİK KESİNTİLERİ ile ele alalım.

Türkiye'nin enerji ihtyacının nerdeyse yüzde 30'u barajlardan karşılanıyor. Bu barajlardan Atatürk Barajı geçtiğimiz yıllarda İstatistik kurumunun verilerine göre ilk sıralarda.

Peki nerde bu ATATÜRK Barajı? Şanlıurfa'da değil mi?  Şimdi soruyorum size ; Türkiye'nin en büyük barajına sahip il olacaksın ama Türkiye'nin en çok elektirik kesintilerine maruz kalanı olacaksın?

Çok uzağımıza gitmeyelim Gaziantep Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN -Bakan olduğu dönem- Elektrik dağıtım şirketi EDAŞ Gaziantep Müdürü Ali Akbağ'a nasıl fırçaladığını gördünüz. "Bir ay içerisinde bunları ya çözersin ya çözersin" dedi. .

Evet aynen bu şekilde hitap etti sayın dönemin bakanı Fatma ŞAHİN elektrik dağıtım şirketi müdürüne. Aslında bir nevi yöneticilik dersi verdi bize.

Sanırım komşu ilimizin bizden bir çok konuda ilerde olmasının en güzel ifade şekli bu cümlede saklıdır. "Bir ay içerisinde bunları ya çözersin ya çözersin" diyecek bakana, belediye başkanına, yöneticilere ihtiyacımız var. Ve selam.

 

 
Etiketler: Elektrik, Kesintileri,
Yorumlar
Haber Yazılımı