Şanlıurfanın En Büyük Haber Portalı UA-102853200-1
Haber Detayı
28 Temmuz 2017 - Cuma 19:49
 
"Tarihi Diziler Ata Sporlarına İlgiyi Artırdı"
GSDF Atlı Kızak ve Geleneksel Kızak Asbaşkanı Genç, tarihi dizilerin geleneksel sporlara olan ilgiyi artırdığını, bundan memnuniyet duyduklarını ifade etti.
KÜLTÜR-SANAT Haberi

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu (GSDF) Atlı Kızak ve Geleneksel Kızak Asbaşkanı Günal Genç, tarihte yaşananları konu alan dizilerin ata sporlarına ilgiyi artırdığını belirtti.

Genç, "Geçmişimizi, ata sporlarımızı gösteriyorlar. İnsanlarımız, çocuklarımız izliyor. Bu diziler bize de zevk ve şevk veriyor." ifadelerini kullandı.

Genç, "8 yaşında çocuklarımız okçuluk yapıyor. Büyük bir özenti var okçuluğa. Yetişkinler ise yer okçuluğu ve atlı okçuluğa başladı. Atlı okçuluk biraz daha ruhumuzu yansıtıyor." dedi.

Ata sporlarına ilginin artmasından son derece memnun olduklarını dile getiren Genç, yeni dönemde atlı okçulukla ilgili organizasyonlara ağırlık vereceklerini sözlerine ekledi.

Federasyon olarak 5 bine yakın lisanslı sporcularının bulunduğunu ve bu sayının her geçen gün arttığını vurgulayan Genç, Kırgızistan'da geçen yıl eski Türk sporlarının yer aldığı şampiyona düzenlediklerini, gelecek sene aynı şampiyonayı İstanbul'da organize etmeyi planladıklarını söyledi. UrfaTEK

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Tarihi, Diziler, Ata, Sporlarına, İlgiyi, Artırdı",
Yorumlar
Haber Yazılımı