Şanlıurfanın En Büyük Haber Portalı UA-102853200-1
Haber Detayı
22 Mayıs 2018 - Salı 10:11
 
ÖSYM Duyurdu! Sınav Soruları Ve Yanıtları Erişime Açıldı…
EĞİTİM Haberi
ÖSYM Duyurdu! Sınav Soruları Ve Yanıtları Erişime Açıldı…

ÖSYMʹnin internet sitesinde ilk kez ˮÖğrenci Seçme ve Yerleştirme  Sistemi (ÖSYS) Sınavı Geçmiş Yıllarda Çıkan Sorularˮ bölümüne yer verildi.

 

 

Merkez tarafından geçmişte üniversiteye girişte düzenlenen Öğrenci  Seçme Sınavı (ÖSS), Yabancı Dil Sınavı (YDS), Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS)  ve Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) gibi 1998 yılından itibaren yapılan  sınavlara ait sorular ve cevap anahtarları erişime açılırken diğer sınavlara ait  önceki soruların da açıklanmasının planlandığı öğrenildi.

 

 

ÖSYM bilindiği üzere sınav sorularını bir dönem resmi internet sitesi üzerinden yayımlamaktaydı. Ancak sonradan alınan kararlar ile sorular sadece belirli zaman aralıklarında sınava giren öğrenciler için paylaşıldı.

 

 

Daha sonrasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM aldığı karar ile soruların sadece belirlenecek yüzdesinin yüzde 10ʹunun kamuoyuna duyurulacağını belirtmişti. 

 

 

ADAYLAR BU SINAV SORULARI İLE YANITLARINA NASIL ULAŞACAK?

 

 

 Buna göre adayların hemen http://osym.gov.tr/TR,15045/osys-cikmis-sorular.html linkini kopyalaması ve tarayıcılarının url bölümüne yapıştırması gerekmektedir. Bu link üzerinden adaylar 2017 dahil geçmişe yönelik tüm üniversite sınav soruları ve cevaplarına ulaşabilir istediği soruya bakabildiği gibi cevabını da öğrenebilir.
Kaynak: Editör: ...
Etiketler: ÖSYM, Duyurdu!, Sınav, Soruları, Ve, Yanıtları, Erişime, Açıldı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı