Şanlıurfanın En Büyük Haber Portalı UA-102853200-1
Haber Detayı
20 Mayıs 2018 - Pazar 14:16
 
Kraliyet Düğününde Maliyetin 33 Katı Kâr Sağlandı
GÜNDEM Haberi
Kraliyet Düğününde Maliyetin 33 Katı Kâr Sağlandı

Prens Harry ve Meghan Markleʹın düğünü tüm dünya tarafından merakla takip edildi. St. George Kilisesiʹnde evlenen ikilinin düğünün maliyeti 43 milyon dolara yaklaştı. Düğünün İngiliz ekonomisine katkısı ise 1.5 milyar dolara dayandı.

 

42,8 MİLYON DOLAR HARCANDI

 

Dünya, Meghan Markle ve Prens Harryʹnin düğününü izlerken, İngiliz kraliyet ailesinin düzenlediği görkemli düğünün maliyeti de ortaya çıktı.

 

İngiliz kraliyet tahtının varisi Prens Harry ile ABDʹli oyuncu Meghan Markle Windsor Şatosuʹndaki St Georgeʹs Kilisesiʹnde dünya evine girerken Bridebook isimli düğün sitesine göre organizasyon için 42.8 milyon dolar harcandı.

 

DÜĞÜN BÜTÇESİNİN YÜZDE 94ʹÜ GÜVENLİK ÖNLEMLERİNE HARCANDI

 

800 davetlinin olduğu düğün öncesi Londra sokaklarında binlerce vatandaş da izlerken düğün bütçesinin büyük bölümü çiçekler, süslemeler, ikramlardan çok güvenlik önlemlerine harcandı. Keskin nişancılar, gizli polisler, UAV sistemleri de dahil olmak üzere 40 milyon dolar güvenliğe ayrıldı. Bu bedel, yaklaşık 43 milyon dolarlık bütçenin yüzde 94ʹüne denk geliyor.

 

MALİYETİN 33 KATI GELİR SAĞLANDI

 

Kilise hizmeti, müzik, dekorasyon ve resepsiyondan olan çekirdek düğün masraflarını Kraliyet ödeyecek ancak düğünün en pahalı unsuru olan güvenlik harcamalarını devlet karşılıyor.Öte yandan, Meghan Markle ve Prens Harryʹnin düğününün İngiliz ekonomisine katkısının yaklaşık 1.43 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Bu para düğün maliyetinin 33 katı.

 

Brand Finance araştırmasına göre aslan payını 400ʹer milyon dolar ile turizm ve tanıtım/PR alırken, yeme içme sektörüne 340 milyon dolar ve moda endüstrisine de 200 milyon dolar girdi olacak.

 

   
Kaynak: Editör: ...
Etiketler: Kraliyet, Düğününde, Maliyetin, 33, Katı, Kâr, Sağlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı