Şanlıurfanın En Büyük Haber Portalı UA-102853200-1
Haber Detayı
21 Mayıs 2018 - Pazartesi 13:51
 
Kraliyet Düğünü Alman Medyasını Karıştırdı
DÜNYA Haberi
Kraliyet Düğünü Alman Medyasını Karıştırdı

ABDʹli aktris Meghan Markle ile İngiliz Prens Harryʹnin düğününü canlı aktaran Alman televizyon kanalı ZDFʹnin yorumcularının sarf ettiği bazı ifadeler, ırkçılık tartışmalarını beraberinde getirdi.

 

 

Prens Harry ve Meghan Markle evlendi

 

 

DW Türkçeʹde yer alan habere göre, dört sunucunun Meghan Markle ve siyahi konukları tekrar tekrar "egzotik" diye nitelendirmesinin yanı sıra kullandığı şu ifadeler tepkilere neden oldu: "Meghan her zaman bir Barbie bebek ailesi istemişti. Ancak (melez Barbielerden ziyade) sadece beyaz ve siyah Barbie aileleri mevcuttu."

 

 

"Soru: Meghanʹın annesinin saçı rasta mı? Yanıt: Bir şekilde düzleştirilmiş kıvırcık saç. Meghan da muhtemelen bunu sürekli olarak yapıyor."

 

 

"Koro şarkılarını müthiş güzel, siyah bir tarzda söyledi."

 

 

Yorumcuların aynı zamanda Markleʹı, ünlü eşleriyle evlenmeden önce başarılı kariyere sahip olması bakımından Amal Clooney ve Victoria Beckhamʹla karşılaştırması da tepki çekti. "İzleyiciler ve katılımcılar için saygı yoktu"

 

 

Birçok sosyal medya kullanıcısı ve gazeteci, Cumartesi günkü yayındaki ifadeleri ve üslubu sert bir biçimde eleştirdi.

 

 

Die Welt yazarı Nicola Erdmann, "Yayın Meghanʹın kökeniyle ilgili sorunlu ifadeler, maço bir üslup ve klişelerle doluydu. İzleyiciler ve katılımcılar için saygı yoktu" yazdı.

 

 

Huffington Post Almanya yazarları Lennart Pfahler ve Josh Groeneveld ise, "Bu kanal Meghan Markleʹın siyah olduğunu vurgulamaktan yorulmuyor. Siyah, siyah, siyah... Şapkalar hakkında konuşmaya dönebilir miyiz acaba?" dedi.

 

 

ZDFʹden açıklama

 

 

ZDF tepkiler üzerine Spiegelʹe, "Bazı izleyiciler bizi telefonla arayarak sorular sordu, aynı zamanda yayının çeşitli boyutlarıyla ilgili övgü ve eleştiri de aldık" açıklamasını yaptı.
Kaynak: Editör: ...
Etiketler: Kraliyet, Düğünü, Alman, Medyasını, Karıştırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı