Şanlıurfanın En Büyük Haber Portalı UA-102853200-1
Haber Detayı
24 Mayıs 2018 - Perşembe 08:49
 
KPSS Geç Başvuru: KPSS Girecekler Dikkat!
EĞİTİM Haberi
KPSS Geç Başvuru: KPSS Girecekler Dikkat!

Öğrenciler dikkat KPSS başvurularında son gün! KPSS lisans sınavı başvuruları geçtiğimiz günlerde başladı, bugün ise son gün. Memur olmanın ilk adımı olan Kamu Personeli Seçme Sınavı ÖSYM tarafından düzenleniyor.

 

ÖSYMʹnin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2018 KPSS lisans düzeyinde 22 Temmuz, 28 Temmuz ve 29 Temmuz günlerinde sabah ve öğleden sonra uygulanacak. KPSS başvuru ücreti bu sene 60 lira olarak belirlendi.. KPSS ÜCRETLERİ HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?. KPSS başvuru ücreti bu sene 60 lira olarak belirlendi.

 

KPSS sınavına girmek için başvuru yapacak olan adaylar sınav ücreti olarak ödeyecekleri ücretleri nereye hangi bankaya, nasıl ödeyeceklerini merak ediyorlar. Ücretlerin yatırılacağı bankalar; T.C. Ziraat Bankası, Akbank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Deniz Bank, Kuveyt Türk PTT ve Halk Bankası olarak belirlendi.. KPSS BAŞVURU EKRANI. KPSS NE ZAMAN?. Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans 22 Temmuzʹda düzenlenecek. Adaylar bu sınav için 10-21 Mayıs tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek. Sonuçlar 31 Ağustos tarihinde açıklanacak.. KPSS Lisans (Alan Bilgisi) birinci gün 28 Temmuz, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ikinci gün 29 Temmuz, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 5 Ağustosʹta düzenlenecek. Bu sınavlar için başvurular 10-21 Mayıs tarihlerinde alınacak. Sonuçlar ise 31 Ağustos’ta açıklanacak..
Kaynak: Editör: ...
Etiketler: KPSS, Geç, Başvuru:, KPSS, Girecekler, Dikkat!,
Yorumlar
Haber Yazılımı