Şanlıurfanın En Büyük Haber Portalı UA-102853200-1
Haber Detayı
21 Mayıs 2018 - Pazartesi 13:47
 
İşte Ankaraʹnın Kahramanı
GÜNDEM Haberi
İşte Ankaraʹnın Kahramanı

Ankara Büyükşehir Belediyesiʹnde elektrik teknisyeni olarak çalışan İlbey Kubilay Arslan, Akay Alt Geçidiʹnde oluşan sel sonrası bölgede herhangi bir elektrik kaçağı olup olmadığını kontrol etmek için olay yerine geldi. Araç içerisinde mahsur kalan vatandaşların yardım çağrısına da kayıtsız kalamayan Arslan, mahsur kalan çocuk ve kadınları araçlarının içerisinden tek tek çıkarttı. Ardından omuzuna aldığı çocuk ve kadınları tek tek kurtarması dikkat çekti.

 

 

Bu arada yine alt geçitteki araçların birinde 9 aylık bebeğiyle mahsur kalan kadını tek başına kurtaran itfaiye personeli Nevzat Kaleli de güne damgasını vurdu. Sel suları nedeniyle Sıhhıye, Kızılay, Kolej, Misket Mahallesi, Mamakʹın bazı semtleri de sel sularından etkilendi, ev ve işyerlerini su bastı ve onlarca araç sular altında kaldı. Öte yandan Alay Alt Geçidiʹnde mahsur kalan araçlar ve otobüs itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışması sonrası dışarı çıkarıldı. Daha sonra alt geçit belediye ekipleri tarafından temizlendi. Bu arada Ankaraʹnın yüksek kesimlerinde dolu yağışı da etkili oldu. Şiddetli yağış Ankara'yı vurdu Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün saat 15.30 ila 17.30 arası Ankara genelinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurmuştu.

 

 

15 dakikalık şiddetli yağış ve dolu Ankara'yı vurdu. Yollar, araçlar sular altında kaldı. Kızılay'da alt geçitte mahsur kalan vatandaşlar merdivenlerle yukarı çıkarılıyor.
Kaynak: Editör: ...
Etiketler: İşte, Ankaraʹnın, Kahramanı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı