Şanlıurfanın En Büyük Haber Portalı UA-102853200-1
Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 09:44
 
İnce: CHP Genel Merkeziʹnin yaptığı yanlışlar Ağrı Dağıʹnı aştı
SİYASET Haberi
İnce: CHP Genel Merkeziʹnin yaptığı yanlışlar Ağrı Dağıʹnı aştı

Yalovaʹda partisinin Çiftlikköy İlçe Belediye Başkan Adayı Nedim Gülerʹin seçim irtibat bürosunun açılışına katılan Muharrem İnce, ʹCHP Genel Merkeziʹnin yaptığı yanlışlıklar Ağrı Dağıʹnı aştı. Ben bunları biliyorum, hiç konuşmuyorum. Ben bir oy fazla almaya çalışıyorumʹ ifadelerini kullandı.

 

CHP Çiftlikköy İlçe Belediye Başkan Adayı Nedim Gülerʹin seçim irtibat bürosunun açılışına katılan Muharrem İnce, burada konuşma yaptı. İnce, partililerin CHPʹye küsmemesi gerektiğini söyledi.CHP Genel Merkeziʹnin birçok yanlış yaptığını söyleyen İnce, ʹBakın önce şuradan başlayalım; beni aday yapmadılar başka partiye giderim, yok öyle bir şey.

 

Ben hiçbir yere gitmem, siz de gitmeyeceksiniz, küsmeyeceksiniz, yüksünmeyeceksiniz, devam edeceksiniz. Küsersen Cumhuriyet kaybeder. Öbür türlüsü de en fazla sen kaybedersin. CHP Genel Merkeziʹnin yaptığı yanlışlıklar Ağrı Dağıʹnı aştı. Ben bunları biliyorum, hiç konuşmuyorum. Ben bir oy fazla almaya çalışıyorum. Belediye meclis üyeliklerini, MYK uhdesine almaya karışırsan yanlış yaparsın. ʹBunları yapmayınʹ diyorum ama aile içindeki tartışmaları da sokağa taşımayalım. Şimdi işimize bakalım biz. Biz bu seçimleri kazanmaya bakalım.

 

Gece-gündüz demeden her bir yere gitmeye çalışıyorum. 31 Mart akşamına kadar hangi arkadaşım davet ederse gücümün yettiğince, günde 4 saat uyku bir insana yeter zaten. Dün gece saat 01.00ʹde geldik Manisaʹdan. Yarın Ankaraʹnın ilçelerindeyiz, Kalecik, Elmadağʹdayız. Yarın oralardayız. Devam edeceğizʹ diye konuştu.

 

ʹBU SEÇİM, SAKLI SEÇİMʹ

 

İnce, 31 Mart seçimlerinin diğer seçimlerden farkı olduğunu söyledi. İnce, ʹBu seçimin diğer seçimlerden farkı var. Bu seçim saklı seçim. Müzik, afiş, bayrak yok. Neymiş, ne diyor Erdoğan? Çevre diyor, çevreci bir kampanya. Halbuki alakası yok. Derdi şu; Müzik, afiş, bayrak olursa yer gök donatılırsa ʹa secim ortamı varʹ diyecek insanlar. Seçim ortamında ne konuşulur? Geçim konuşulur, geçim. Tenceredeki et konuşulur. Evin içindeki dert konuşulur. Bunun konuşulmasını istemiyor. Aman seçim atmosferine Türkiyeʹyi sokmayalım ki, seçim konuşulmasın, geçim konuşulmasın, soğan, sivribiber konuşulmasın istiyor. Bu seçimin sloganı olsaydı hep söylüyorum; ʹYiğit muhtaç olmuş kuru soğana, nasıl oy vereceksin seni soyanaʹ derdim. Herhalde bu olurduʹ dedi.

 

KİŞİ BAŞI MİLLİ GELİR ELEŞTİRİSİ

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrakʹı da eleştiren Muharrem İnce, ʹMaliye Bakanı çıkıyor, ʹ11 bin dolarʹ diyor ʹkişi başına gelirimiz.ʹ 4 kişilik bir aile yapar 44 bin dolar. 44 bin doları 5,5ʹla çarp; 240 bin lira. 12 aya böl; ayda 20 bin lira. Demek ki 4 kişilik bir ailenin aylık 20 bin lira geliri varmış, hepimizin. İçinizde var mı böyle birisi? Bir tane milletvekili var burada. Bir tek o. Başka yokʹ diye konuştu. REKLAM Konuşmaların ardından Muharrem İnce, CHP Çiftlikköy İlçe Belediye Başkan Adayı Nedim Gülerʹe başarılar diledi. İnce, Güler ile birlikte seçim irtibat ofisinin açılış kurdelesini kesti.

 

Kaynak: Editör: ...
Etiketler: İnce:, CHP, Genel, Merkeziʹnin, yaptığı, yanlışlar, Ağrı, Dağıʹnı, aştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı