Şanlıurfanın En Büyük Haber Portalı UA-102853200-1
Haber Detayı
26 Temmuz 2017 - Çarşamba 15:04
 
İl Emniyet Müdürlüğü Motosiklet Yunus Tim Eğitimleri..
Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığınca İl Emniyet Müdürlüğü’nde motosikletli polis timleri temel eğitim kursu düzenlendi.
ŞANLIURFA Haberi
İl Emniyet Müdürlüğü Motosiklet Yunus Tim Eğitimleri..

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığınca İl Emniyet Müdürlüğü'nde motosikletli polis timleri temel eğitim kursu düzenlendi.

Motosikletli yunus timi olmak için başvuruda bulunan gönüllü 24 polisin katıldığı kursta, eğitimleri motosiklet sürüş eğitmenleri Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Alpaslan Yılmaz ve ŞanlıurfaEmniyet Müdürlüğü'nde görevli Umut Aşkar verdi. Gelecek hafta sona erecek olan 4 haftalık kursta polismemurlarına, motosiklet sürüşünün yanı sıra motosiklet üzerinde silah kullanımı, dengede durma, yer değiştirme eğitimleri verildi. Yunus timi kursta eğitimini aldıkları sürüş teknikleri ve motosiklet üzerinde silah kullanımıyla ilgili gazetecilere kısa bir gösteri yaptı. Alpaslan Yılmaz, kursa katılan 24 polisin başarılı şekilde eğitimlerini sürdürdüklerini söyleyerek, "Asayiş Daire Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu Motorsikletli PolisTimleri Temel Eğitim Kursunun Zonguldak ilimizde ki yunus personellerine burada 4 haftalık başarılı bir eğitim yaptık. Arkadaşlarımızın hepsi dört haftalık azim ve özverili çalışmaları sayesinde göstermiş oldukları başarı sayesinde bütün arkadaşlarım kurstan bu ayın sonunda mezun olacaklar. Hepsi göreve hazırlar şu an. İlimizin yoğun trafiğinde olaylara müdahale edebilmek için teşkilatımızda yunus polislerimiz aktif bir şekilde görev yapmaktadır. Toplam da 24 kursiyerimiz var bunların 4 tanesi Ereğli ilçemizde görev yapacaklar diğer 20 personelimizde Zonguldak ilimizde görev yapacaklar. Bizlerden eğitim sahası konusunda desteklerini esirgemeyen Türkiye Taş Kömürü Kurumuna teşekkür ederiz" dedi. - ZONGULDAK UrfaTEK

Kaynak: Editör:
Etiketler: İl, Emniyet, Müdürlüğü, Motosiklet, Yunus, Tim, Eğitimleri..,
Yorumlar
Haber Yazılımı