Şanlıurfanın En Büyük Haber Portalı UA-102853200-1
Haber Detayı
22 Mayıs 2018 - Salı 10:16
 
Dünyaca Ünlü İş Adamı Anlattı: Trump Bana İki Kez...
DÜNYA Haberi
Dünyaca Ünlü İş Adamı Anlattı: Trump Bana İki Kez...

The Guardianda yer alan habere göre, milyarder girişimci ve hayırsever Bill Gates, Bill & Melinda Gates Vakfında yaptığı bir konuşmada Trumpla arasında geçen ilginç diyalogları şöyle aktardı:

 

 

İlk Aralık 2016da kendisiyle tanıştım. Sonrasında da geçen yıl Mart ayında Beyaz Sarayda görüştük. Her iki toplantıda da bana aşıların zararlı olup olmadığını sordu ve aşıların zararlarını inceleyecek br komisyon kurmayı düşündüğünü söyledi. Çünkü kendisine sanırım Robert Kennedy Jr. tarafından  verilen tavsiyelere göre aşı zararlı bir şeydi. Ben bunun asla doğru olmayacağını, böyle bir şey yapmasının kötü olacağını söyledim.

 

 

Her iki buluşmamızda da bana HIV ile HPVnin arasında bir fark olup olmadığını sordu. Ben de kendisine bu iki virüsün birbiriyle nadiren karıştırıldığını anlattım.

 

 

Birleşik Krallık Ulusal Sağlık Hizmetleri web sitesine göre bu soru en çok yönlendirilen sorular arasında. Yanıt ise şu: Human papilloma virüsü (HPV) deriyi ve nemli zarları etkileyen bir virüs. HPV siğil, genital siğiller ve rahim boynunda anormal hücre değişimlerine neden olabiliyor.

 

 

Human immunodeficiency virüs (HIV) ise bağışıklık sistemine saldırır. HIV virüsü Aids hastalığına neden olabilir, fakat erken teşhis ve tedavi ile birçok insan Aids olmadan yaşayabiliyor.

 

 

Kaynak: Editör: ...
Etiketler: Dünyaca, Ünlü, İş, Adamı, Anlattı:, Trump, Bana, İki, Kez...,
Yorumlar
Haber Yazılımı