Şanlıurfanın En Büyük Haber Portalı UA-102853200-1
Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 09:44
 
Bu cinayeti hiç kimse unutmasın
DÜNYA Haberi
Bu cinayeti hiç kimse unutmasın

‘Hatice Cengiz Anlatıyor: Cemal Kaşıkçı’ adlı kitabın tanıtım toplantısında konuşan Cengiz, “İşin magazin boyutunu herkes merak etti. Gerçekten konuşmak kolay değil. Sizin acınız başkaları için haber değeri taşıyor. Cemal’in başına gelenlerin yazılı belge olarak kalmasını istedim. Daha önce kimsenin bilmediği şeyleri onun nişanlısı olarak anlattım. Tarihe geçen cinayetin asla unutulmaması için bu kitabı yazdık” dedi.

 

Nişanlısı Cemal’i konsolosluk önünde beklediği sırada onun içeride korkunç biçimde katledildiğini hatırlatan Cengiz, “Geçmişe dair hiçbir iyi hatıram yok. Bu konuda yanımda olan Türk medyasına ve Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederim” açıklaması yaptı.

 

ABD Başkanı Trump’la mart ayında görüşeceğini söyleyen Cengiz, “Bizim kalbimize su serpilmesi için cinayetin aydınlatılmasını ve dünyanın bu konunun üzerine gitmesini istiyoruz” dedi. Gazeteci Mehmet Akif Ersoy ise BM’nin son raporuna rağmen bile İslam İşbirliği Teşkilatı’ndan herhangi bir ses gelmediğine dikkat çekerek “Herkes bu mevzuyu unutsa bile biz unutturmayacağız” diye konuştu. Kitapta Cemal Kaşıkçı’ya ilişkin hiçbir yerde yayınlanmamış kayıtlar, fotoğraflar bulunuyor.

 

GÜNDEM Cemal Kaşıkçıʹnın nişanlısı Hatice Cengiz: Konsolosluğa ilk gidişimizde çok iyi karşıladılar
Kaynak: Editör: ...
Etiketler: Bu, cinayeti, hiç, kimse, unutmasın,
Yorumlar
Haber Yazılımı