Şanlıurfanın En Büyük Haber Portalı UA-102853200-1
Haber Detayı
26 Ocak 2019 - Cumartesi 13:20
 
BTK yarışmayla ʹsiber yetenekleriʹ keşfedecek
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
BTK yarışmayla ʹsiber yetenekleriʹ keşfedecek

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca (BTK) düzenlenen ʹSiber Yıldızʹ yarışmasıyla, Türkiyeʹnin siber güvenlik uzmanı açığını kapatacak yetenekli gençlerin keşfedilmesi hedefleniyor.BTKʹden yapılan açıklamaya göre, Türkiye 25 milyon siber saldırıyla dünyada ABD ve Brezilyaʹdan sonra en çok siber saldırıya uğrayan 3ʹüncü ülke konumunda bulunuyor.

 

Siber Kapasite Artırımı Programı çerçevesinde BTK tarafından düzenlenen ʹSiber Yıldızʹ yarışması, bu tür saldırılara karşı siber güvenlik uzmanı açığını kapatmak amacıyla yetenekli kişileri keşfetmek amacıyla yapılıyor. Yarışma, siber güvenlik alanında teknolojiye yatkınlığı üst düzeyde bulunan gençlerdeki potansiyeli açığa çıkarmayı ve uzman ihtiyacını karşılamayı amaçlıyor.Sektörde çalışacak yetenekteki katılımcıların bir kısmı BTK bünyesindeki Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkeziʹnde (USOM), bir kısmı da kamudaki siber güvenlik alanlarına yönlendirilerek istihdam ediliyor. Ayrıca yarışmanın kazananlarına eğitim imkanı da sunuluyor.Başvuru ve katılım koşullarıHer yaş grubundan başvurunun kabul edileceği yarışmaya, ʹwww.siberyildiz.comʹ adresinden 1 Şubatʹa kadar başvuru ve kayıt yapılabilecek.Bilgi ve yeteneklerin ölçüldüğü yarışmaya katılmak için mezuniyet şartı veya çalışma tecrübesi aranmıyor. Yarışmacılar, bireysel katılımcı olabildikleri gibi en fazla 4 kişiden oluşan gruplar şeklinde de yarışmada bulunabilecekler.Dünyanın dört bir yanından başvuruların kabul edildiği online yarışma, 1 Şubat saat 23.00 itibarıyla başlayacak ve 24 saat sürecek.

 

Türkiye siber yıldızlarını arıyor Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ʹSiber Ordu-Bayrağı Yakala Siber Güvenlik Yarışmasıʹ ile güvenliğin ʹsiber yıldızlarıʹ tespit edilecek. Her yaş grubundan başvurunun kabul edileceği yarışmaya, ʹwww.siberyildiz.comʹ adresinden başvurabilirsiniz.

 

Kaynak: Editör: ...
Etiketler: BTK, yarışmayla, ʹsiber, yetenekleriʹ, keşfedecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı