Şanlıurfanın En Büyük Haber Portalı UA-102853200-1
Haber Detayı
23 Temmuz 2017 - Pazar 17:15
 
Başkan Çiftçi Kırsaldaki Yol Çalışmalarını İnceledi
Büyükşehir Belediyesi mevcut kaynakları en iyi şekilde değerlendirerek Türkiye’nin en uzun yol ağına sahip illerden olan Şanlıurfa’da, kırsal bölgelerdeki yollarda kalite standartlarını yükselten çalışmalarını sürdürüyor.
ŞANLIURFA Haberi
Başkan Çiftçi Kırsaldaki Yol Çalışmalarını İnceledi

Büyükşehir Belediyesi mevcut kaynakları en iyi şekilde değerlendirerek Türkiye'nin en uzun yol ağına sahip illerden olan Şanlıurfa'da, kırsal bölgelerdeki yollarda kalite standartlarını yükselten çalışmalarını sürdürüyor. Eyyübiye ilçesindeki çalışmaları inceleyen Başkan Çiftçi, 13 ilçede Şanlıurfa'nın yol sorununu bitireceklerini söyledi.

Şanlıurfa şehir merkezinde köprülü kavşaklar, bulvarlar ve yeni yollar açarak ulaşımda yenilikler sağlayan Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde ise bir yandan prestij caddesi uygulamasını hayata geçirirken diğer yandan kırsalda uzun ömürlü yol inşa ediyor.

Kırsal bölgelerdeki asfalt çalışmasında geriye dönük uygulamalara artık son vermek isteyen Büyükşehir Belediyesi, kaliteli yeni yollarla vatandaştan da tam not alıyor.

Ak belediyeler halkın emrinde

Büyükşehir Belediyesi tarafından Eyyübiye ilçesindeki grup yolları inceleyen Başkan Çiftçi, "Çalışma sezonun hızlı bir şekilde ilerliyor. Asfalt mevsimidir. Ak belediyeler olarak halkın memnuniyetini sağlamak için planlı bir şekilde yolları yapıyoruz. Bölgedeki vatandaşlarımızla birlikte Yukarı Hamedan, Aşağı Hamedan ve Ulak grup yolunu inceledik. Gerek seçilenlerimiz ve gerekse atananlarımızla hepimizin gayesi milletimizin memnuniyetidir. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak halkımızın memnuniyetini en üst noktada tutmak durumundayız. Halkımız her zaman bizlerle, partimizle hareket ediyor. Destek veriyor. Dolayısıyla biz de üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmak durumundayız. Burada onu yapıyoruz. Şuan 13 ilçede çalışmalarımız sürdürüyoruz. Başlarken 13 ilçemize Şanlıurfa'nın yol sorununu bitireceğiz demiştik. Bunda da kararlıyız. Her gün çalışarak yol sorununu ortadan kaldıracağız" diyerek 8 buçuk kilometrelik Yukarı Hamedan, Aşağı Hamedan ve Ulak grup yolunun hayırlı olmasını diledi.

Halkın memnuniyeti bizim için kutsaldır

Eyyübiye ilçesine bağlı Çalışkanlar, Keberli, Kızılkuyu ve Dernek Kırsal Mahallelerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından asfalt serimi tamamlanan 17 kilometrelik grup yolunu da inceleyen Başkan Çiftçi, "Alt yapısını geçen yıl yaptık. Yol seviyesi yükseltildi. Yola serilen malzeme iyi bir şekilde sıkıştırıldı. Bu yıl da asfaltlama çalışması tamamlandı. Bizim için insana hizmet kutsal bir görevdir. Halkımız bu görevi bize tevdi etti. Çalışanlarımızla birlikte halkımıza hizmet ediyoruz. Kırsaldaki kardeşlerimizi önemsiyoruz, seviyoruz. Kırsala nitelikli hizmet olarak alt yapı su ve yolu getirmek, köy içi yolları ilçe belediyelere yaptırtmayı kutsal görev olarak görüyoruz" grup yolunun bölgeye hayırlı olmasını diledi.

Başkan Çiftçi, Büyükşehir Belediye olarak 19 bin 242 kilometrelik alan içerisinde bulunan 11 bin kilometrelik yol ağının yapımını planlı bir şekilde sürdürdüklerini sözlerine ekledi. Bölge muhtarları ise yapılan yollardan dolayı Başkan Nihat Çiftçi ve ekibine teşekkür etti. - ŞANLIURFA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Çiftçi, Kırsaldaki, Yol, Çalışmalarını, İnceledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı