Şanlıurfanın En Büyük Haber Portalı UA-102853200-1
Haber Detayı
20 Mayıs 2018 - Pazar 14:48
 
Almanya Cumhurbaşkanı, Mesut Özil ve İlkay Gündoğanʹla Görüştü
DÜNYA Haberi
Almanya Cumhurbaşkanı, Mesut Özil ve İlkay Gündoğanʹla Görüştü

Almanya Futbol Federasyonundan (DFB) yapılan açıklamada, tatillerini yarıda kesen Mesut Özil ve İlkay Gündoğan ʹın kendi talepleriyle Almanya Kupası finali öncesinde DFB Başkanı Reinhard Grindel, genel sekreter Friedrich Curtius, Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw ve menajer Oliver Bierhoff ile bir araya geldiği belirtildi.

 

Açıklamada, iki oyuncunun daha sonra Bellevue Sarayıʹnda Cumhurbaşkanı Steinmeier ile görüştüğü kaydedildi. Steinmeier, Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, iki oyuncunun kendisini ziyaret etme isteğinde bulunduğunu ve ortaya çıkan yanlış anlamaları gidermeye önem verdiklerini belirtti. Mesut Özil ve İlkay Gündoğan ile spor ve siyaset üzerine uzun bir görüşme yaptığını vurgulayan Steinmeier, İki oyuncuyu Alman futbolu büyük yaptı. ifadesini kullandı.

 

Bir insanın birden fazla yurdu olabileceğini veya yeni bir yurt edinebileceğini aktaran Steinmeier, Almanyaʹnın bunu 5 milyon insan için kanıtladığını ve bunun ülkeyi zenginleştirdiğini kaydetti. DFBʹnin açıklamasında görüşlerine yer verilen DFB Başkanı Reinhard Grindel, Mesut Özil ve İlkay Gündoğanʹın ortaya çıkan durumu kendilerinin gidermek istemelerinin saygıyı ve takdiri hak ettiğini aktardı.

 

Grindel, iki oyuncunun da siyasi bir mesaj amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmediklerini aktardıklarını belirtti. Almanya Milli Takımı Menajeri Oliver Bierhoff da iki oyuncuyu iyi tanıdığını ve Almanya Milli Takımıʹnın ve Almanyaʹnın değerlerini paylaştıklarını bildiğini kaydetti.
Kaynak: Editör: ...
Etiketler: Almanya, Cumhurbaşkanı,, Mesut, Özil, ve, İlkay, Gündoğanʹla, Görüştü, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı