Şanlıurfanın En Büyük Haber Portalı UA-102853200-1
Haber Detayı
20 Mayıs 2018 - Pazar 13:50
 
60 Yaşındaki Kadını Saçlarından Sürükleyip
GÜNDEM Haberi
60 Yaşındaki Kadını Saçlarından Sürükleyip

Olay, geçen yıl Muratpaşa ilçesi Deniz Mahallesiʹnde meydana geldi. F.N.E., oturduğu apartmana gireceği sırada yanına gelen M.A., aynı apartmanın 2ʹnci katında oturduğunu, anahtarını unuttuğunu söyleyerek yardım istedi.

 

M.A., apartman kapısını açan F.N.E. ile binadan içeri girdi. M.A.ʹnın hareketlerinden şüphelenen F.N.E., birinci kattaki dairesine giderek kapıyı kilitledi. Kısa süre sonra F.N.E.ʹnin kapısını çalan M.A., ˮSusadım, aç kapıyı su içeceğimˮ dedi. Bunun üzerine F.N.E., ˮGit başımdan, polis çağıracağımˮ diyerek tepki gösterdi.

 

Daire kapısının zorlandığını fark eden F.N.E., 155 Polis İmdat Hattıʹnı arayarak yardım istedi.

 

KAPIYI KIRDI, İÇERİ GİRDİ

 

M.A.ʹnın dairenin kilitli ahşap kapısını kırarak içeri girmesi üzerine F.N.E., balkona çıkıp yardım istedi. M.A., bir eliyle ağzını kapattığı kadını saçından sürükleyerek yatak odasına götürdü. Burada kadına cinsel istismarda bulunan M.A., ardından kaçtı. F.N.E., gelen polis ekiplerine başına gelenleri anlatarak şikayetçi oldu. Ekipler, çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarından tespit ettikleri şüpheliyi yakaladı.

 

UYUŞTURUCU BAĞIMLISI ÇIKTI

 

Uyuşturucu bağımlısı olduğu belirlenen M.A., işlemlerinin ardından çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı. M.A. hakkında ʹnitelikli cinsel saldırıʹ ve ʹkonut dokunulmazlığını ihlalʹ suçlarından dava açıldı.

 

Antalyaʹya 1ʹinci Ağır Ceza Mahkemesiʹnde görülen karar duruşmasına tutuklu sanık M.A., müşteki F.N.E. ile taraf avukatları katıldı. Duruşmada son savunmasını yapan M.A., suçlamaları kabul etmedi. Sanık avukatı ise Akdeniz Üniversitesiʹnin müvekkili hakkında ceza ehliyeti olmadığına dair rapor vermesine rağmen, İstanbul Adli Tıp Kurumuʹnun ise tersi bir karar verdiğine dikkati çekerek, aradaki çelişkinin giderilmesini ve müvekkilinin tahliye edilmesini istedi.

 

Mahkeme heyeti ise İstanbul Adli Tıp Kurumuʹnun raporunu kabul ederek, yeni bir rapor alınmasına gerek duyulmadığına karar verdi.

 

ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ

 

F.N.E. ise sanığın uyuşturucu bağımlısı olduğunu belirterek, ˮBir anne olarak davamdan vazgeçmek istiyorum. Çocuğun tedavisinin yapılmasını istiyorum. Şikayetçi değilimˮ dedi.

 

Kısa bir aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, M.A.ʹyı ʹnitelikli cinsel saldırıʹ suçundan 15 yıl, ʹkonut dokunulmazlığını ihlalʹ suçundan 2 yıl 6 ay hapse mahkum etti. Mahkeme heyeti ayrıca M.A.ʹnın ʹkişiyi hürriyetinden yoksun kılmaʹ suçunu da işlediğine kanaat getirerek Cumhuriyet Savcılığıʹna suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

 

Kaynak: Editör: ...
Etiketler: 60, Yaşındaki, Kadını, Saçlarından, Sürükleyip,
Yorumlar
Haber Yazılımı